ترخیص کالا در کمترین زمان

اگر به دنبال ترخیص کالا در کمترین زمان ممکن هستید شرکت حمل و نقل بین المللی رامین لجستیک در خدمت شماست. این شرکت با تجربه چندین ساله در زمینه واردات کالا سریعا کالای شما را از گمرک ترخیص می نماید. قیمت تمام شده عملیات ترخیص برای شما مقرون به صرفه خواهد بود. در این حالت نیازی به حضور شما و انجام کارهای اداری زمان بر نیست. در این مقاله انواع روش های ترخیص کالا را بررسی می کنیم. حمل و نقل بین المللی زمینی و حمل بار از ترکیه به ایران توسط گمرک بازرگان انجام می شود. مراحل ترخیص کالا از این گمرک بسیار زمان بر است. شرکت حمل و نقل بین المللی رامین لجستیک در کمترین زمان ممکن عملیات ترخیص کالای شما عزیزان را انجام می دهد.

آشنایی با روش های ترخیص کالا در کمترین زمان

برای ترخیص کالا در کمترین زمان 2 روش کلی حق العملکاری و ترخیص توسط شخص کارت بازرگانی شخص ثالث وجود دارد. در روش ترخیص کالا با کارت بازرگانی شخص ثالث، فرد یا شرکت مربوطه با کارت بازرگانی خود کالا را ترخیص می کند. صاحب کالا بابت آن به شخص ثالث مبلغی پرداخت می کند. صاحب کالا از نظر گمرک کسی است که کالا را با کارت بازرگانی ترخیص کرده است. در این روش صاحب اصلی کالا اطلاعی از ریز هزینه ها ندارد و اگر مشکلی برای کالا پیش بیاید امکان شکایت ندارد، زیرا از نظر گمرک صاحب کالا محسوب نمی شود. این موارد جزء معایب این روش است. این روش مزایایی نیز دارد. مزیت های ان شامل سرعت بالای ترخیص و عدم نیاز به حضور فرد برای انجام کارهای اداری است.
در روش حق العملکاری برای ترخیص کالا در کمترین زمان ممکن فردی حقیقی یا حقوقی با وکالت از صاحب کالا عملیات ترخیص کالا از گمرک را انجام می دهد. عملیات ترخیص با کارت بازرگانی صاحب بار انجام می شود. اطلاعات کامل ریز هزینه ها به صاحب کالا ارائه می شود. ترخیص کار شخصی است که پروانه کسب از گمرک دریافت کرده است و مجوز این کار را دارد. ترخیص کاران از صاحبان کالا بابت ترخیص کالاها مبلغی به عنوان کارمزد دریافت می کنند. این روش از نظر قانونی بهتر و شفاف تر است. شرکت ها جهت ارائه اظهارنامه مالیاتی باید به ریز هزینه های ترخیص کالا دسترسی داشته باشند. بنابراین این روش ترخیص بهتر است. ضمنا افرادی که با ارزهای دولتی یا نیمایی کالا وارد می کنند حتما باید از این روش برای ترخیص کالا از گمرک استفاده کنند.

آشنایی با روش های ترخیص کالا در کمترین زمان

مدارک لازم برای ترخیص کالا در کمترین زمان

برای ترخیص کالا در کمترین زمان ممکن باید مدارکی شامل پکینگ لیست، بارنامه، گواهی مبدا یا سیاهه و فاکتور فروش را به گمرک ارائه کرد. این مدارک محل تولید کالا، قیمت آن و … را مشخص می کند. این مدارک باید تحویل گمرک شود تا فرایند ترخیص جریان پیدا کند. برای مواد شیمیایی یا برخی اقلام خاص مجوزهایی از سازمان های خاصی لازم است که باید قبل از ترخیص کالا این مدارک تهیه شود.

مراحل ترخیص کالا در کمترین زمان

برای ترخیص کالا در کمترین زمان ممکن باید دانش و تجربه کافی داشت. براخی افراد برای کم کردن هزینه ها تصمیم می گیرند خودشان ترخیص کالا را انجام دهند. اما این کار معایب زیادی دارد. امکان اعلام اشتباه در منشا ارزی، نبود مدارک لازم، دپو شدن محصول و ترخیص در زمان طولانی وجود دارد. در نهایت هزینه تمام شده مقرون به صرفه نخواهد بود. برای ترخیص کالا بهتر است از شرکت های حمل و نقل بین المللی کمک بگیرید.

مراحل ترخیص کالا در کمترین زمان

انواع کالاهای وارداتی

برای انجام ترخیص کالا در کمترین زمان باید با انواع کالاهای وارداتی آشنا باشید. کالاهایی که به صورت عمومی می توان به کشور وارد کرد و نیاز به مجوز خاصی ندارند کالاهای مجاز نامیده می شوند. نمونه کالاهای مجاز وارداتی شامل کاغذ، وسایل برقی خانگی و پوشاک هستند. کالاهایی مثل دارو یا کود کشاورزی برای ترخیص باید مجوز از ارگان های مربوطه داشته باشند به این نوع کالاها، کالاهای وارداتی مشروط می گویند. کالاهایی که ورود آنها به کشور ممنوع است و نباید واردات شوند و امکان ترخیص آنها از گمرک وجود ندارد کالاهای ممنوع نامیده می شوند. اسلحه و مشروبات الکلی جزء کالاهای ممنوع وارداتی هستند.

جمع بندی نهایی

برای ترخیص کالا در کمترین زمان ممکن به کمک شرکت های حمل و نقل بین المللی مانند رامین لجستیک باید بارنامه را در اختیار این شرکت ها قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *