حمل و نقل بین المللی هوایی

حمل و نقل بین المللی هوایی بین سایر روش های حمل و نقل ایمن ترین می باشد. در این مدل حمل و نقل وزن و ارزش کالا دو فاکتور اساسی محسوب می شوند. شرکت حمل و نقل بین المللی رامین لجستیک در زمینه حمل و نقل بین المللی زمینی و هوایی و حمل بار از ترکیه به ایران فعالیت می نماید. این شرکت آماده ارائه خدمات مشاوره ای و عملیات ترخیص کالای شما از گمرکات سراسر کشور می باشد. جهت مشاوره با کارشناسان مجموعه با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید. در این مقاله قصد داریم با حمل و نقل هوایی بیشتر آشنا شویم.

آشنایی با حمل و نقل بین المللی هوایی

حمل و نقل بین المللی هوایی و حمل و نقل بین المللی زمینی نقش مهمی در اقتصاد کشورها دارد. این بخش باعث تاثیر مستقیم در بهبود سطح اشتغال، گردشگری، خدمات فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و … می شود. توسعه این بخش از صنعت حمل و نقل به فاکتورهای زیادی مثل عوامل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، قوانین و مقررات حقوقی و … بستگی دارد، امروزه شرکت حمل و نقل بین المللی زیادی به دلیل تاثیر اقتصادی و تقاضای بالای افراد در کشور ایجاد شده که به شما این امکان را می دهد تا با خیالی راحت کالا و وسایل خود را به صورت بین المللی در سریع ترین زمان ممکن جا به جا کنید.
حمل و نقل بین المللی هوایی کالاهای تجاری کارگو نام دارد. کارگو به ارسال کالاهای تجاری با هواپیماهای بلوگا یا آنتونف 2250 بین کشورها اطلاق می شود. به حمل کالاهای خصوصی مسافران توسط خطوط حمل و نقل هوایی فریت بار می گویند. به بارهای خصوصی که جنبه تجاری ندارند و توسط خطوط هوایی جا به جا می شوند فریت بار می گویند مثل لوازم افرادی که از یک کشور به کشور دیگری مهاجرت می کنند. اما در کارگو محموله جنبه تجاری دارد و توسط هواپیماهای مخصوص انتقال می یابد.

 

آشنایی با حمل و نقل بین المللی هوایی

 

روش حمل کالاهای خطرناک توسط خطوط هوایی

در حمل و نقل بین المللی هوایی برای انتقال کالاهای خطرناک قوانین خاصی وجود دارد. این کالاها باید جوری بسته بندی شوند که در اثر تغییرات دمایی، فشار و لرزش های هواپیما دچار نشت و تراوش نشوند. ساختار بسته بندی این مدل کالاها باید ایمن باشد. برچسب مخصوص داشته باشد. آرم و شماره داشته باشد. یک تاجر برای حمل کالاهای خطرناک توسط خطوط هوایی باید مدارک بین المللی مخصوصی را به شرکت حمل و نقل بین المللی ارائه نماید ولی در حمل نقل بین المللی زمینی قوانین متفاوت وجود دارد و حساسیت انتقال کالاهای خطرناک کمی کمتر از روش هوایی است.

 

انواع حمل و نقل بین المللی هوایی

انواع روش های حمل و نقل بین المللی هوایی شامل روش های حمل منظم، اکسپرس، کارگو، فریت بار و اقتصادی می باشد. روش اکسپرس مخصوص حمل بسته های پستی است. این روش سریع تر از سایر روش ها است. در روش فریت بار حمل کالا با هدف غیر تجاری توسط خطوط هوایی انجام می شود. با توجه به نرخ ارز، وزن بار، نوع کالا و کشور مقصد برای مثل حمل بار از ترکیه به ایران و یا سایر کشور ها قیمت متغییر بوده و بر اساس معیار هایی که در قبل گفته شد تخمین زده خواهد شد، در روش کارگو هدف حمل محموله های تجاری با کمک خطوط هوایی است.

 

انواع حمل و نقل بین المللی هوایی

 

بررسی روش تعیین قیمت انتقال کالا در خطوط هوایی

برای محاسبه قیمت ارسال یک کالا توسط حمل و نقل بین المللی هوایی وزن حجمی و جرمی مرسوله مهم است. اگر یک کالا سبک باشد اما جای زیادی اشغال کند یا بالعکس در قیمت تمام شده ارسال آن کالا تاثیر دارد. عوامل موثر دیگر شامل نرخ ارز، کشور مقصد، نوع بسته بندی، نوع کالا می باشد.

 

روش ارسال کالا از طریق حمل و نقل بین المللی هوایی

برای ارسال کالا از طریق حمل و نقل بین المللی هوایی نیاز به مدارکی است تا مجوز صادر شود. مدارک شامل پیش فاکتور، تصویری از کالا و پکینگ لیست است.

 

مزیت های روش حمل و نقل بین المللی هوایی

سرعت بالای ارسال کالا، امنیت بیشتر و ترخیص سریع از مزایای اصلی روش حمل و نقل بین المللی هوایی
است. اغلب از این روش برای محموله های با تناژ پایین ولی گران قیمت استفاده می کنند. حمل کالاهای پر حجم با این روش اصلا مناسب نیست.

 

مزیت های روش حمل و نقل بین المللی هوایی

 

فرایند حمل کالا توسط حمل و نقل بین المللی هوایی

ابتدا بار توسط فرد بعد از انجام امور گمرکی تحویل ایرلاین می شود. بعد از تحویل کالا به ایرلاین کالا به انبار عمومی منتقل می شود. بعد از انتقال کالا به کشور مقصد فرد باید کالای خود را بر اساس مراحل گمرکی ترخیص نماید.

 

جمع بندی نهایی
حمل و نقل بین المللی هوایی شامل 3 مدل چارتر، پرواز سیستمی و بازرگانی است. در پرواز چارتر همه صندلی ها دربست کرایه می شوند، در پرواز سیستمی مسافر بر اساس برنامه زمانی دلخواه بلیط تهیه می کند، پروازهای بازرگانی مخصوص حمل بار است، شرکت حمل و نقل بین المللی رامین لجستیک با ارائه تمام خدمات حمل و نقلی نظیر حمل و نقل بین المللی زمینی و هوایی و حمل بار از ترکیه به ایران مرسوله و بار شما را در سریع ترین زمان ممکن و با امن ترین روش های موجود بار شما را به مقصد می رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *