حمل و نقل ترانزیت کالا

حمل و نقل ترانزیت کالا، امروزه به یکی از بخش‌های مهم و حساس اقتصادی برای بسیاری از کشورهای جهان تبدیل شده است. هنوز هم حمل و نقل کالا بین کشورهای مختلف، هم‌چون گذشته یکی از نیازهای اساسی و اصلی برای تاجران است. اهمیت این نیاز، با وجود پیشرفت تکنولوژی و توسعه ارتباطات بشری، بیش از پیش حس می‌شود. بنابراین گسترش امکانات در صنعت حمل و نقل بین المللی زمینی، ریلی، هوایی و دریایی امری مهم و ضروری است. یک شرکت حمل و نقل بین المللی باید مطابق با استانداردهای جهانی، در این رقابت حساس، بهتر از دیگر رقبا عمل کند. در ادامه ما به شما نکاتی درباره حمل بار از ترکیه به ایران و حتی دیگر کشورهای اروپایی ارائه می‌دهیم تا از وظایف، خدمات و معیارهای جهانی حمل و نقل ترانزیت کالا، آگاه شوید.

حمل و نقل ترانزیت کالا

آشنایی با حمل و نقل ترانزیت کالا

به طور کلی، ترانزیت به معنای حمل کالا از یک مبدا به مقصد است که با نظارت گمرک انجام می‌شود. از انواع ترانزیت می‌توان به ترانزیت داخلی و خارجی اشاره کرد. در این جا، ما به توضیح ترانزیت خارجی می‌پردازیم. در حمل و نقل بین المللی، کالای ارسال شده از سمت فرستنده، ممکن است از یک کشور و یا بیشتر عبور کند تا به مقصد اصلی خود برسد. این فرایند تحت نظر سازمان جهانی حمل و نقل و اداره گمرک انجام می‌شود. تمامی رانندگان ترانزیت، در شرکت حمل و نقل بین المللی دارای گذرنامه هستند و ورود و خروج آن‌ها به کشورهای خارجی طبق ساعت‌های مشخص انجام می‌شود. در ایران نیز برای ماشین‌های ترانزیت، پلاک مخصوص و دفترچه مالکیت، توسط نیروی انتظامی صادر می‌شود.

نکته: ترانزیت به صورت زمینی، آبی و هوایی امکان‌پذیر است. با توجه به معیارهای مختلف مانند نوع محصول و میزان مسافت، مناسب‌ترین شیوه حمل کالا انتخاب می‌شود.

آشنایی با حمل و نقل ترانزیت کالا

انواع متنوع حمل و نقل بین المللی

توسعه ارتباطات در کشورهای مختلف و وجود مرزهای چندگانه زمینی، آبی و هوایی سبب شده زمینه انجام ترانزیت از همه این مرزها فراهم شود. حمل و نقل بین المللی دریایی از قدیمی‌ترین روش‌های حمل کالا از دیرباز است. هنوز هم تاجران برجسته، محصولات خود را به کمک کانتینرهای مخصوص در ناوهای عظیم به مقصد می‌رسانند.
پس از توسعه صنعت هواپیمایی کشور، ترانزیت هوایی نیز راه‌اندازی شد. این نوع حمل کالا، برای مسافت‌های طولانی بسیار مناسب است. چرا که نیاز به توقف در مقصدهای مختلف را کاهش می‌دهد.
حمل و نقل بین المللی زمینی، به دو شیوه ریلی و جاده‌ای در حال انجام است. مسیرهای ریلی در اکثر نقاط جهان، پیشرفت‌های عالی داشته و دسترسی‌های نقطه‌ای را نیز راحت کرده است. برای انتقال کالا با حجم زیاد و محصولات صنعتی مانند فلزات، سوخت و چوب از این نوع ترانزیت بهره می‌برند.

جاده‌های بین المللی مخصوص ترانزیت کالا، ارسال مرسوله در کمترین زمان با بهترین کیفیت را ممکن می‌سازد. از بین همه روش‌های حمل و نقل بین المللی، ترانزیت جاده‌ای روشی مرسوم در سال‌های اخیر است. برای حمل کالاهای حساس از کامیون‌های مجهز با امکانات عالی استفاده می‌کنند. در مسیر زمینی، محصولات ارسال شده در زمان کوتاه‌تر به مقصد می‌رسند. در این شیوه بر خلاف دیگر روش‌های حمل محصول، نیاز به انتقال کالا به انبار قبل از بارگیری نیست و همه مرسولات یکجا از مبدا بارگیری شده و در مقصد، تحویل داده می‌شود. به عنوان مثال برای حمل بار از ترکیه به ایران، مناسب‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین شیوه، ترانزیت جاده‌ای است. در نهایت با توجه به نوع کالا، مسافت لازم برای حمل آن و قوانین گمرکی هر کشور، بهترین شیوه ترانزیت برگزیده می‌شود تا مرسوله طی کوتاه‌ترین زمان و در صحت کامل به خریدار تحویل داده شود.

انواع متنوع حمل و نقل بین المللی

نکته: برای حمل بار از ترکیه به ایران، از یک شرکت معتبر که مطابق با معیارهای جهانی عمل می‌کند کمک بگیرید.

استانداردهای جهانی حمل کالا با بالاترین کیفیت

اعتبار یک شرکت حمل و نقل بین المللی به رعایت قوانین و استانداردهای جهانی وابسته است. در درجه اول باید تمام امور این شرکت با نظارت گمرک و مطابق با دستورات این سازمان انجام شود. تامین امنیت و ارائه ضمانت‌نامه تحویل مطمئن کالا نیز از دیگر شروط یک شرکت معتبر است. گستردگی امکانات یک مجموعه حمل و نقل و بهره‌مندی از انواع روش‌های ترانزیت کالا باعث می‌شود هر روز بر سابقه درخشان این سازمان افزوده شود. به جز همه موارد ذکر شده، تعدد مناطق تحت پوشش شرکت برای خدمت‌رسانی به متقاضیان و ارسال کالا باعث می‌شود رضایت مشتریان جلب شود و اقتصاد منطقه نیز بهبود یابد.
در میان انواع شرکت‌های مختلف در زمینه حمل بین ‌المللی کالا، رامین لجستیک، تمام مشخصه‌های یک شرکت ترانزیت کامل و بدون نقص را دارد. این مجموعه دارای مجوز برای حمل بار از کشورهای اروپایی و آسیایی مختلف است. اگر به کیفیت کار می‌اندیشید باید از ابتدا با حرفه‌ای‌ترین‌ها کار کنید. کیفیت، اطمینان و دقت در همه مراحل خدمات مانند بارگیری، تخلیه، انبارداری و حمل و نقل از کلیدی‌ترین ویژگی‌های یک مجموعه حرفه‌ای مانند رامین لجستیک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *